UDRŽATEĽNOSŤ

VŠETKY NOVÉ TRIČKÁ V OBCHODE SÚ PRODUKOVANÉ V SÚLADE SO SLOW FASHION FILOZOFIOU UDRŽATEĽNOSTI

TEXTIL

Výrobcom textilu je firma Stanley/Stella, ktorá dbá na použiteľnosť

 a pohodlné nosenie textilu a používa okulahodiace odtiene farieb. 

Surovinou pre výrobu textilu je 100% organická bavlna a výrobné

 procesy tejto značky spĺňajú najvyššie ekologické a etické štandardy výroby. 

Textil má certifikáty GOTS, Peta & Vegan, Fair Wear.


SIEŤOTLAČ 

Tričká sú tlačené metódou sieťotlač, ktorá je považovaná

za najtrvácnejšiu spomedzi všetkých tlačových techník. 

Firma, ktorá realizuje potlač je prvá Slovenská a zároveň jediná 

Česko-Slovenská textilná tlačiareň, ktorá ponúka GOTS

 certifikovanú potlač. Textil je tlačený výhradne eco-friendly

 farbami, ktoré neobsahujú žiadne ťažké kovy či ftaláty.Certifikátom „GOTS“ sú označované textilné výrobky, ktoré obsahujú minimálne 95-percentný podiel ekologicky vyrobených prírodných vlákien. Všetky použité chemické prísady, ako napríklad farbivá a pomocné látky, musia spĺňať environmentálne a toxikologické kritériá. Štandardy certifikátu zahŕňajú celú produkciu

od pestovania až po hotový produkt. Bio bavlna sa pestuje a žne ekologicky a následne spracúva bez použitia škodlivín. Nie sú používané žiadne umelé hnojivá či chemické prípravky na zbavenie lístia a bieli sa bez chlóru. Pod certifikát GOTS spadá aj dodržiavanie sociálnych kritérií, ako minimálna mzda, bezpečnosť na pracovisku a zákaz detskej či nútenej práce.


Oblečenie s označením Fear Wear Foundation je vyrábane za férových podmienok a pracovnoprávnych štandardov. Je postavené na hlavných bodoch ako sú férová pracovná doba, legálna pracovná zmluva, mzda nad úroveň životného minima, žiadna práca neplnoletých, bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť pracovného prostredia.


Pri výrobe textilu z organickej bavlny nie sú používané žiadne živočíšne zložky ani akékoľvek ich deriváty. Všetky produkty nesúce tento certifikát sú tak 100% vegánske a priateľské k zvieratkám.