/

UDRŽATEĽNOSŤ

VŠETKY NOVÉ TRIČKÁ V OBCHODE SÚ PRODUKOVANÉ V SÚLADE SO SLOW FASHION FILOZOFIOU UDRŽATEĽNOSTI

TEXTIL

Výrobcom textilu je firma Stanley/Stella, ktorá dbá na použiteľnosť a pohodlné nosenie textilu a používa okulahodiace odtiene farieb. Surovinou pre výrobu textilu je 100% organická bavlna a výrobné procesy tejto značky spĺňajú najvyššie ekologické a etické štandardy výroby. Textil má certifikáty GOTS, Peta & Vegan, Fair Wear.

POTLAČ

Tričká sú tlačené metódou sieťotlač, ktorá je považovaná za najtrvácnejšiu spomedzi všetkých tlačových techník. Firma, ktorá realizuje potlač je prvá Slovenská a zároveň jediná Česko-Slovenská textilná tlačiareň, ktorá ponúka GOTS certifikovanú potlač. Textil je tlačený výhradne eco-friendly farbami, ktoré neobsahujú žiadne ťažké kovy či ftaláty.
Fair wear - udržateľná móda

FEAR WEAR FOUNDATION

Oblečenie s označením Fear Wear Foundation je vyrábane za férových podmienok a pracovnoprávnych štandardov. Je postavené na hlavných bodoch ako sú férová pracovná doba, legálna pracovná zmluva, mzda nad úroveň životného minima, žiadna práca neplnoletých, bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť pracovného prostredia
GOTS udrzatelna moda

GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD

Certifikátom „GOTS organic“ sú označované textilné výrobky, ktoré obsahujú minimálne 95-percentný podiel ekologicky vyrobených prírodných vlákien. Všetky použité chemické prísady, ako napríklad farbivá a pomocné látky, musia spĺňať enviromentálne a toxikologické kritériá. Štandardy certifikátu zahŕňajú celú produkciu
od pestovania až po hotový produkt. Bio bavlna sa pestuje a žne ekologicky a následne spracúva bez použitia škodlivín. Nie sú používané žiadne umelé hnojivá či chemické prípravky na zbavenie lístia a bieli sa bez chlóru. Pod certifikát GOTS spadá aj dodržiavanie sociálnych kritérií, ako minimálna mzda, bezpečnosť na pracovisku a zákaz detskej či nútenej práce.
Peta Vegan - veganske oblecenie

PETA & VEGAN

Pri výrobe textilu z organickej bavlny nie sú používané žiadne živočíšne zložky ani akékoľvek ich deriváty. Všerky produkty nesúce tento certifikát sú tak 100% vegánske a priateľské k zvieratám.

Čo to je ten GOTS?

Jednoduché a názorné vysvetlenie celého výrobného procesu a akú úlohu tam zohráva certifikácia

Tento web používa cookies, aby vám poskytla najlepší online zážitok. Pokračovaním súhlasíte s použitím cookies v súlade s ochranou osobných údajov.